Dölj meddelandet
Eldningsförbudet ligger fortfarande kvar i Varbergs kommun. Från klockan 12:00 måndagen den 13 augusti är det fortsatt förbjudet att elda utomhus men det är okej att grilla på tomtmark och inom restaurangområde med släckutrustning till hands. Public notice: Due to dry weather, a fire ban has been declared in Varberg municipality. It is forbidden to barbecue or light fires of any kind outside. It is however okey to barbecue on your own property and within restaurante areas if you have extinguishers close by.
Läs mer
Choose language
Other:

Medarbetare

Näringslivs- och destinationskontoret i Varbergs kommun driver auktoriserad turistbyrå, marknadsför och utvecklar Varberg. Vill du kontakta någon utav oss så hittar du våra kontaktuppgifter nedan.

Du kan även ringa till 0340-868 00 eller 0340-868 10 så hjälper vi dig där.

Martin Andersson, näringslivsdirektör i Varbergs kommun

MARTIN ANDERSSON
Näringslivsdirektör
0708-104446
martin.andersson@varberg.se




Britta Antonsson

BRITTA ANTONSSON
Destinationsutveckling & IT
0340-86812, 0709-104561
britta.antonsson@varberg.se



 

Mia Carlsson

MIA CARLSSON
Ansvarig för Turistinformationen
0340-86806
maria.carlsson1@varberg.se

 

 

Johanna Östheden Andersson

JOHANNA ÖSTHEDEN ANDERSSON
Ekonomi
0340-86814, 0702-210810
johanna.ostheden.andersson@varberg.se




Magnus Thomson

MAGNUS THOMSON
Destinationsutveckling
0340-86816, 0708-102929
magnus.thomson@varberg.se




Ulrika Rylin

ULRIKA RYLIN
Landsbygdssamordning &
Näringslivsutveckling
0708-72 29 44
ulrika.rylin@varberg.se



Åsa Åkesson

ÅSA ÅKESSON
Lokalförmedling, nätverksträffar,
Timbanken & administration
0340-86818, 0702-022221
asa.akesson@varberg.se



Joakim Nilsson

JOAKIM NILSSON
Näringslivsutveckling
0709-104552
joakim.nilsson@varberg.se




Louise Wallmander

LOUISE WALLMANDER
Utvecklingsledare
0702-855076
louise.wallmander@varberg.se




Elisabeth Welzenbach

ELISABETH WELZENBACH
Sälj & marknad
0340-86826, 0723-246068
elisabeth.welzenbach@varberg.se




Ove Olsson

OWE OLSSON
Reklam & Marknadsföring
0340-86813, 0709-104569
ove.olsson@varberg.se




emma steinwall

EMMA LINDROTH STEINWALL
Kommunikation
073-231 97 20
emma.lindroth.steinwall@varberg.se

 


Sandra Arntsberg

SANDRA ARNTSBERG
Föräldraledig





 

LINNEA CHRISTENSEN
Webb & sociala medier
0340-86825
linnea.christensen@varberg.se

ERIKA ERIKSSON
Turistinformation
0340-868 08, 0709-104507
erika.eriksson@varberg.se

SANDRA LARSSON
Turistinformation
0340-868 06
sandra.larsson2@varberg.se

Senast ändrad: 2018-07-12