Dölj meddelandet
Vi måste alla hjälpas åt att minska smittspridningen av covid-19. Här hittar du de råd och rekommendationer som gäller för besökare.
Läs mer
Choose language
Other:

Medarbetare

Näringslivs- och destinationskontoret i Varbergs kommun driver auktoriserad turistbyrå, marknadsför och utvecklar Varberg. Vill du kontakta någon av oss så hittar du våra kontaktuppgifter nedan.

Du kan även ringa till 0340-868 00 så hjälper vi dig där.

Martin Andersson, näringslivsdirektör i Varbergs kommun

MARTIN ANDERSSON
Näringslivsdirektör
0708-104446
martin.andersson@varberg.se




Britta Antonsson

BRITTA ANTONSSON
Destinationsutvecklare & IT-ansvarig
0340-86812, 0709-104561
britta.antonsson@varberg.se



 

Mia Carlsson

MIA CARLSSON
Ansvarig för Turistinformationen
0340-86806
maria.carlsson1@varberg.se

 

 

Johanna Östheden Andersson

JOHANNA ÖSTHEDEN ANDERSSON
Ekonom & projektledare
0340-86814, 0702-210810
johanna.ostheden.andersson@varberg.se




Magnus Thomson

MAGNUS THOMSON
Destinationsutvecklare
0708-102929
magnus.thomson@varberg.se




Ulrika Rylin

ULRIKA RYLIN
Landsbygdssamordnare &
utvecklingsstrateg
0708-72 29 44
ulrika.rylin@varberg.se



Åsa Åkesson

ÅSA ÅKESSON
Näringslivsutvecklare
0340-86818, 0702-022221
asa.akesson@varberg.se




Joakim Nilsson

JOAKIM NILSSON
Näringslivsutvecklare
0709-104552
joakim.nilsson@varberg.se




Louise Wallmander

LOUISE WALLMANDER
Utvecklingsstrateg
0702-855076
louise.wallmander@varberg.se



Elisabeth Welzenbach

ELISABETH WELZENBACH
Säljare & eventplanerare
0340-86826, 0723-246068
elisabeth.welzenbach@varberg.se




Sandra Arntsberg

SANDRA ARNTSBERG
webbkommunikatör
0340-86825
sandra.arntsberg@varberg.se



Lina

LINA BERNTSSON
Marknadskordinator
0709-10 45 69
lina.berntsson@varberg.se

 



Emma Lindroth Steinwall

EMMA LINDROTH STEINWALL
Kommunikatör & skribent
E-post: emma.lindroth.steinwall@varberg.se

 

 



CHRISTIAN SKRÖDER
Näringslivsutvecklare
0766 - 12 25 54
christian.skroder@varberg.se

CAROLINA ARVIDSSON
Projektkoordinator
0709 - 10 45 68
carolina.arvidsson@varberg.se

LOTTA BERGENHOLTZ
Projektkoordinator
Telefon: 070-910 45 07
E-post: ann-charlotte.bergenholtz@varberg.se

Senast ändrad: 2021-03-09